Zwycięstwo na zakończenie - Nowiny Zabrzańskie

Więcej informacji

Zwycięstwo na zakończenie

Kobiecy Klub Sportowy rozegrał 11 czerwca ostatnie, zaległe spotkanie w sezonie 2016/17. Zawodniczki przed własną publicznością zmierzyły się z trzecią drużyną w tabeli – KS Darbor Bolesławice. Spotkanie w ubiegłej rundzie zakończyło się pewnym zwycięstwem Darboru 5:0. Sportowa złość oraz występ przed zabrzańską publicznością dodały skrzydeł piłkarkom z Zabrza.

W pierwszej połowie, zgromadzeni na obiekcie „Sparty” w Mikulczycach kibice byli świadkami zdobycia dwóch bramek przez zabrzański team. Drużynę na prowadzenie wyprowadziła Simona Wrazidło. W późniejszych minutach prowadzenie zespołu powiększyła Angelika Czmok! Zespół gości również stwarzał zagrożenie na połowie gospodyń, aczkolwiek defensywa KKS-u dobrze radziła sobie z odpieraniem ataku piłkarek z Bolesławic. Drugą odsłonę meczu pewniej rozpoczął zespół przyjezdny. Już w 47 minucie piłkarki zdobyły kontaktową bramkę, a w 63 minucie doprowadziły do remisu. Spotkanie rozpoczęło się na nowo! Zabrzanki ruszyły w pościg po ostatnią pełną pulę punktów w sezonie. Tak też się stało. W końcowych minutach spotkania na listę strzelczyń wpisała się ponownie Simona Wrazidło, a czwartą bramkę dla KKS-u zdobyła Wioletta Dziółko pieczętując zwycięstwo w spotkaniu.

Spotkanie z zespołem z Bolesławic było ostatnim meczem w ramach II ligi kobiet gr. śląskiej w sezonie 2016/17. Zabrzanki po świetnej rundzie wiosennej odrobiły straty punktowe i uplasowały się z dorobkiem 36 punktów na 6 miejscu w tabeli.

Skład: Ledwoń – Milota, Kęsoń, Fross, Czajkowska – Wrazidło ( ’86 Korzan), Napierała ( ’60 Dąbrowska), Englisz (C), Jaklowska ( ’80 Brzezina) – Czmok, Sypniewska ( ’60 Dziółko)

Bramki: Wrazidło x2, Czmok, Dziółko